Nawigacja

Jubileusz 60-lecia powstania Szkoły Podstawowaj nr 19

60 lat


,,Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy’’

Kolejny dzień świętowania za nami.

,,Bezpieczny w domu, w szkole, na ulicy’’ pod takim hasłem dnia 18 czerwca odbył się festyn w SP19.


Jarmark u Mieszka

Świętowaniu i radości nie było końca!


Z okazji 60 urodzin zapraszamy na tort!

Z okazji Jubileuszu 60 -lecia SP19 rodzice ufundowali wspaniałe i smaczne torty!


Świętujemy jubileusz 60-lecia

Uroczyste obchody święta szkoły rozpoczęły się w piątek (14 czerwca) od nabożeństw w intencji społeczności szkoły w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego oraz w cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy. Otwarcie jubileuszu nastąpiło w szkole dziś (17 czerwca) o godz. 10.00.  Z tej okazji odbyły się uroczystości z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów. Placówkę odwiedził prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Uczniowie przygotowali specjalny program artystyczny. Goście wysłuchali okolicznościowych przemówień. Podczas uroczystości uhonorowani zostali zasłużeni pracownicy szkoły i absolwenci. Prezydent Białegostoku złożył życzenia uczniom i nauczycielom.

Sześćdziesiąt lat temu – 1 września 1958 roku – w budynku przy ul. H. Sienkiewicza 61 naukę rozpoczęło 225 uczniów. Kierownikiem siedmioklasowej wówczas szkoły był Bolesław Ościłowski. Szkoła dwukrotnie zmieniała swoją siedzibę, mieściła się przy ul. Fabrycznej 10 i Warszawskiej 63, zanim został oddany do użytku obecny obiekt na osiedlu Piasta. We wrześniu 1985 roku pierwszy dzwonek w nowym budynku usłyszało prawie 1,5 tys. uczniów i 75 nauczycieli.

15 czerwca 1991 roku nadano Szkole Podstawowej nr 19 imię Mieszka I oraz sztandar, który w 2013 roku został odznaczony medalem Pro Memoria przez Związek Sybiraków za wkład szkoły w kultywowanie wśród uczniów pamięci o losach polskich zesłańców na Syberię.

Obecnie w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w 38 oddziałach uczy się prawie 900 uczniów. W szkole są trzy w pełni wyposażone pracownie komputerowe, centrum multimedialne w bibliotece, pracownia językowa z prawdziwego zdarzenia, a w wielu salach lekcyjnych wiszą tablice interaktywne. Corocznie najwybitniejsi uczniowie otrzymują Stypendium Motywacyjne Dyrektora Szkoły.

http://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/jubileusz-szkoly-podstawowej-nr-19.html

Fotografia p. J. Żebrowski

Podziękowania

Twarze

 


 

 

„Twój świat wyznaczają ludzie, których się spotyka, zdarzenia, w których się uczestniczy

i wspomnienia, które chce się mieć. Warto wspominać ludzi, miejsca i zdarzenia.”

Jan Paweł II

 

 

Drodzy Absolwenci, Pracownicy i Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku

Dyrektor oraz Społeczność Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku serdecznie zapraszają na Uroczystość Jubileuszu 60-lecia Szkoły.

Uroczystość odbędzie się 17 czerwca 2019 r.

 

Program uroczystości jubileuszowych:

14 czerwca 2019 r.

godz. 8.00 -  Msza Święta w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego

godz. 9.30 -  Molebień w cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy

17 czerwca 2019 r.

Uroczystość w siedzibie szkoły:

godz. 10.00 - spotkanie jubileuszowe z udziałem zaproszonych gości,

godz. 11.00 - spotkanie okolicznościowe

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A

godz. 16.00 -  „Strach ma wielkie oczy” i inne prezentacje teatralne uczniów SP 19

 


W związku z 60-leciem SP 19 w naszej szkole dzieje się wiele i jeszcze więcej. Włączając się w ten jubileusz zorganizowano  szkolny konkurs plastyczno - informatyczny dla klas 4 - 7 na temat historii szkoły. Prace można było wykonać w dowolny sposób; technikami plastycznymi lub używając programów graficznych, wykorzystując zdjęcia archiwalne i robiąc wywiady z absolwentami. Istotnym warunkiem, który brało jury przy ocenie pracy było dokończenie zdania "Czy wiesz, że..." . I tu uczniowie mieli pole do popisu. Okazało się, że historia naszej szkoły to bogactwo wspomnień, epokowych wydarzeń i zapamiętanych ludzi, odkrytych na nowo miejsc ... Ale najcenniejszym efektem tego konkursu były rozmowy obecnych uczniów z absolwentami: dziadkami, rodzicami, znajomymi i dzielenie się tym, co dała i daje ta szkoła.
Wykonane prace są fantastyczne. Przyznano aż 26 nagród, a do wystawy zakwalifikowano 116 prac. Wystawę można oglądać na korytarzu  I piętra.
Opiekę nad konkursem sprawowała  p. B Sepko.

 

 

„Drzewo spełnionych marzeń”

„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”
– św. Jan Paweł II


Pamiętając o słowach wielkiego Polaka Jubileusz 60-lecia powstania Szkoły chcemy uczcić realizując ogólnoszkolny projekt „Drzewo spełnionych marzeń”.
Projekt ma na celu niesienie pomocy innym. Jako SZKOŁA rozpoczęliśmy go włączając się w „Eco-zbiórkę” i program „Szlachetna paczka”. Teraz czas na zadania dla poszczególnych klas.
Każda klasa zaplanuje i zrealizuje zadanie, które przyczyni się do spełnienia czyjegoś marzenia. Komu pomagać i czyje spełnić marzenia? Może to być ktoś, kto mieszka i żyje obok, ale również mieszkaniec innej części świata. Ważne jest to, aby klasa pracowała razem, opierała się na sile zespołu, na mocnych stronach uczniów – każdy uczeń jest ważny, ma swoje zadanie, swoją odpowiedzialność.
Lada dzień w holu pojawi się „Drzewo Spełnionych Marzeń”. 15 czerwca 2019 r. dokładnie w 60 - urodziny Naszej Szkoły – „DRZEWO SPEŁNIONYCH MARZEŃ” będzie miało już owoce. Z okazji Jubileuszu planujemy przegląd projektów klasowych, torty urodzinowe w klasach oraz Festiwal Nauki - jednym słowem Wielkie Święto w SP 19.Wszyscy graliśmy w słusznej sprawie

 

13.01.19 r. , podczas turnieju brydża sportowego zebraliśmy na rzecz WOŚP 903,72 zł.

Była to wspaniała impreza, gdzie graliśmy wspólnie z przedstawicielami Podlaskiego Związku Brydża Sportowego, "studentami" Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz brydżystami niezrzeszonymi. Wśród naszych młodych brydżystów znaleźli się : Natalia Szoka, Sylwia Burzyńska, Ola Hańczaruk, Patryk Klim, Wiktor Skiepko, Tomek Okurowski, Olek Skiepko, Miłosz  Sawośko, Rafał Łazarczyk, Michał Remża, Miłosz Trochimowicz. 

Wszystkim dziękujemy za piękną postawę.

Wśród młodzików najlepiej zagrali:  Natalia Szoka, Miłosz Trochimowicz oraz Wiktor Skiepko i Patryk Klim.

Turniej zaszczycił swą obecnością Rektor Politechniki Białostockiej - Profesor Lech Dzienis, który jest wielkim zwolennikiem brydża sportowego.

 


 

Szlachetna Paczka

 

Z satysfakcją przekazujemy całej szkolnej społeczności relację z przekazania paczki panu Arkadiuszowi. Oto relacja wolontariusza, który opiekował się rodziną:

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pan Arkadiusz był wręcz zszokowany ilością otrzymanych paczek. Kiedy zostały wniesione do jego niewielkiego mieszkania, zabrakło mu słów, nie było też już miejsca w pokoju. Z dużym niedowierzaniem i nieśmiałością zaczął rozpakowywać podarunki. Narastało w nim coraz większe zdumienie i zadowolenie. Ucieszyły go nowe buty, o jakich marzył. Kurtka, którą od razu założył na siebie, była idealnego rozmiaru. Następnie trafił na odkurzacz, przerósł jego najśmielsze oczekiwania. Niesamowite było to, jak pan Arkadiusz okazywał radość otwierając prezenty. Maja merdając ogonem i skacząc dookoła, niewątpliwie szukała czegoś dla siebie. Gdy w pewnym momencie jej właściciel trafił na paczkę ze smakołykami dla piesków, radość była jeszcze większa. Wśród podarunków mężczyzna znalazł życzenia od uczniów, nie krył wtedy wzruszenia. W pokoju wypełnionym paczkami panowała niezwykła atmosfera i czuć było szczęście.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Bardzo się cieszę, że mogłam przekazać przygotowaną przez Państwa paczkę. Dziękuję za czas poświęcony na jej skompletowanie, wyjątkowe podejście do potrzeb pana Arkadiusza - w tych pudełkach podarowano coś więcej niż pomoc materialną. To była informacja, że mężczyzna jest dla kogoś bardzo ważny. Dziękuję pięknie za dobrą współpracę.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Chciałbym z całego serca podziękować za tak wspaniałe dary. Jest mi niezmiernie miło, jestem wzruszony i bardzo wdzięczny za tyle okazanego serca. To wielki skarb, że są tacy ludzie na świecie. Pan Arkadiusz

 

W tym roku Samorząd Uczniowski włączył się do ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna paczka”. Pomagaliśmy panu Arkadiuszowi, który jest osobą samotną i niepełnosprawną.
Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Uczniów, zebraliśmy dużo artykułów żywnościowych, środków czystości i ubrań, które dziś, 9 grudnia,  zostały przekazane do magazynu ,,Szlachetnej paczki” przy ulicy Sienkiewicza. Stąd trafią do pana Arkadiusza.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz obdarowanego składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli akcję ,,Szlachetna paczka”.
 

 

 


 

Największe serca w podlaskich szkołach :)

DOBRO POWRACA! Pomogliśmy podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, teraz czas na niespodziankę.

Zadanie na jutro!!!

Załóż na siebie do szkoły coś, co będzie symbolem jutrzejszego dnia.

Zastanawiasz się, co to za dzień?

Podpowiedź: 6 grudnia – święto …….. ????

Trochę wiedzy ....

 
W dniach 6-7 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły otrzymali prezent mikołajkowy od sponsorów  (m.in. Lastag, Ogarnij bazę!, Da grasso) - bawiliśmy się na wielkim placu zabaw rozstawionym na szkolnej sali gimnastycznej :)
Nie byłoby to możliwe bez sukcesu, jakim okazała się zorganizowana w sp19 ,,Szkolna ECOzbiórka'' makulatury. Zebraliśmy 6015 kg makulatury - najwięcej spośród podlaskich szkół!!! Pomogliśmy podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, a sami mogliśmy się cieszyć prezentem mikołajkowym i fantastyczną zabawą!
 

 

Podsumowanie zbiórki makulatury! SP19-wygrała! Dziękujemy uczniom i ich rodzicom!

 

W TVP3 Białystok z SP19 o zwycięstwie w zbiórce makulatury i o Waszych dobrych sercach, które pomogły podopiecznym Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, mówiła dyrektor szkoły p. Elżbieta Zimnoch https://bialystok.tvp.pl/36606207/poranek-w-obiektywie

O wygranej SP19 i rekordowej zbiórce makulatury!

www.bialystokonline.pl

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku
    ul. Mieszka I 18
    15-054 Bia­ły­stok
  • tel. 85 73 23 000
    fax. 85 74 06 019

Galeria zdjęć