Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich!

Zapraszamy wszystkich na padlet biblioteki szkolnej.  Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz ich rodzice znajdą tu coś dla siebie – ciekawe pomysły, adresy stron z pomocami w zdalnym nauczaniu, odnośniki do filmików i testów online. Zapraszamy – codziennie nowe wpisy!

hasło: damyrade

Przypominamy też o trwającym konkursie na najciekawszy filmik o tym, jak nasi uczniowie radzą sobie podczas społecznej kwarantanny „W domu nigdy nie jest nudno”. Filmiki prosimy wstawiać na innym padlecie, bez hasła:

Tam też można je lajkować serduszkami. Konkurs trwa aż do powrotu do szkoły.

Nauczyciele bibliotekarze

Zapraszamy tych, którzy chcą wypożyczać książki, czytać czasopisma, odrabiać lekcje, pożytecznie spędzić wolny czas. Nie stawiamy stopni, ale zwracamy uwagę na kulturę zachowania. Służymy radą i pomocą, nie tylko w wyborze książek…

Dziennie odwiedza nas ponad 120 osób.

Organizację biblioteki szkolnej szczegółowo określa Statut Szkoły, a prawa i obowiązki czytelników – Regulamin wypożyczalni, kącika czytelniczego i Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych.

W bibliotece znajdują się dwa oddzielne pomieszczenia: wypożyczalnia, w której czytelnicy mają swobodny dostęp do półek z książkami oraz Centrum Informacji Multimedialnej z 4 stanowiskami komputerowymi.

Z księgozbioru  korzystają wszyscy uczniowie. Zapraszamy, aby również rodzice uczniów korzystali  z naszego księgozbioru.

Książki można wypożyczać codziennie, od poniedziałku do piątku.

Nie obowiązuje harmonogram wypożyczeń dla poszczególnych klas.

Od 1 września 2015 r. korzystamy z komputerowego programu MOL, co znacznie usprawnia i ułatwia wypożyczanie książek.

Nauczyciele bibliotekarze organizują liczne konkursy szkolne: literackie, plastyczne, recytatorskie, m. in. „Wierszyki łamiące języki”. Jesteśmy współorganizatorami wojewódzkiej imprezy „Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom” oraz organizatorami Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie”.

Nauczyciele bibliotekarze odnoszą liczne sukcesy w pracy z uczniami. Świadczą o tym wyniki osiągane przez dzieci, np. 1, 2 i 3 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ocalić od zapomnienia”, 1, 2 i 3 miejsca w Miejskim Konkursie „Życie i twórczość H. Ch. Andersena”.

W bibliotece działa Klub Gier Planszowych. Ze zgromadzonych tutaj gier mogą korzystać wszyscy uczniowie w czasie przerw, przed lekcjami lub po lekcjach.

Biblioteka szkolna bierze udział w projektach czytelniczych takich jak „Czytam sobie w bibliotece”, „Wychowanie przez czytanie”, „Wielka Liga Czytelników”, „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie brakuje u nas też akcji charytatywnych, loterii fantowych. Nauczyciele bibliotekarze realizują program własny „Zapraszamy do biblioteki szkolnej”.

Nauczyciele bibliotekarze dokładają wszelkich starań, by biblioteka nie była tylko magazynem książek. W związku z tym, by zaciekawić czytelnika organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, np. p. Grzegorzem Kasdepke, Beatą Ostrowicką, Tomaszem Samojlikiem, Łukaszem Wierzbickim, Zofią Redlarską, Katarzyną Janowicz-Timofiejew.

O wszystkich działaniach prowadzonych przez bibliotekę szkolną można przeczytać na stronie:

bibliotekasp19.simplesite.com

Recenzje ciekawych książek, które można wypożyczyć w bibliotece znajdują się na stronie:

wartoprzeczytacsp19.simplesite.com