Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich!

Zapraszamy na nasz padlet: https://liblink.pl/I1rvnuzbiJ

W związku z ogłoszonym konkursem na najciekawszy filmik dotyczący pomysłów na kwarantannę uruchomiliśmy także drugi padlet, gdzie jest możliwość wstawiania nagranych przez siebie filmików. Może i Wy macie kreatywne pomysły do podzielenia się z uczniami.

Zapraszamy tych, którzy chcą wypożyczać książki, czytać czasopisma, odrabiać lekcje, pożytecznie spędzić wolny czas. Nie stawiamy stopni, ale zwracamy uwagę na kulturę zachowania. Służymy radą i pomocą, nie tylko w wyborze książek…

Dziennie odwiedza nas ponad 120 osób.

Organizację biblioteki szkolnej szczegółowo określa Statut Szkoły, a prawa i obowiązki czytelników – Regulamin wypożyczalni, kącika czytelniczego i Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych.

W bibliotece znajdują się dwa oddzielne pomieszczenia: wypożyczalnia, w której czytelnicy mają swobodny dostęp do półek z książkami oraz Centrum Informacji Multimedialnej z 4 stanowiskami komputerowymi.

Z księgozbioru  korzystają wszyscy uczniowie. Zapraszamy, aby również rodzice uczniów korzystali  z naszego księgozbioru.

Książki można wypożyczać codziennie, od poniedziałku do piątku.

Nie obowiązuje harmonogram wypożyczeń dla poszczególnych klas.

Od 1 września 2015 r. korzystamy z komputerowego programu MOL, co znacznie usprawnia i ułatwia wypożyczanie książek.

Nauczyciele bibliotekarze organizują liczne konkursy szkolne: literackie, plastyczne, recytatorskie, m. in. „Wierszyki łamiące języki”. Jesteśmy współorganizatorami wojewódzkiej imprezy „Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom” oraz organizatorami Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie”.

Nauczyciele bibliotekarze odnoszą liczne sukcesy w pracy z uczniami. Świadczą o tym wyniki osiągane przez dzieci, np. 1, 2 i 3 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ocalić od zapomnienia”, 1, 2 i 3 miejsca w Miejskim Konkursie „Życie i twórczość H. Ch. Andersena”.

W bibliotece działa Klub Gier Planszowych. Ze zgromadzonych tutaj gier mogą korzystać wszyscy uczniowie w czasie przerw, przed lekcjami lub po lekcjach.

Biblioteka szkolna bierze udział w projektach czytelniczych takich jak „Czytam sobie w bibliotece”, „Wychowanie przez czytanie”, „Wielka Liga Czytelników”, „Jak nie czytam, jak czytam”. Nie brakuje u nas też akcji charytatywnych, loterii fantowych. Nauczyciele bibliotekarze realizują program własny „Zapraszamy do biblioteki szkolnej”.

Nauczyciele bibliotekarze dokładają wszelkich starań, by biblioteka nie była tylko magazynem książek. W związku z tym, by zaciekawić czytelnika organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, np. p. Grzegorzem Kasdepke, Beatą Ostrowicką, Tomaszem Samojlikiem, Łukaszem Wierzbickim, Zofią Redlarską, Katarzyną Janowicz-Timofiejew.

O wszystkich działaniach prowadzonych przez bibliotekę szkolną można przeczytać na stronie:

bibliotekasp19.simplesite.com

Recenzje ciekawych książek, które można wypożyczyć w bibliotece znajdują się na stronie:

wartoprzeczytacsp19.simplesite.com