• Aktualności

     • Projekt na piątkę! - O05
      • Projekt na piątkę! - O05

      • Szanowni Państwo,

       z radością informujemy, że nasz zwycięski projekt z 2020 roku:  Stworzenie kreatywnej strefy naukowej i rekreacyjnej - modernizacja terenu przy Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku jest już w fazie realizacji!

       W tym roku zakwalifikowany do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Białystok 2021 został nasz kolejny projekt: Współkreacja przestrzeni szkolnej - strefa relaksu i nauki w SP 19 Szkolny Hades - ID projektu: O05

       Projekt dotyczy aranżacji szkolnej przestrzeni, która będzie polegała  na utworzeniu w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku miejsc otwartych dla dzieci, ich rodziców oraz społeczności lokalnej. W ramach projektu zostaną utworzone następujące strefy:

       POCZEKALNIA dla rodziców  

       WARSZTATOWNIA, czyli miejsce, w którym po lekcjach będzie można poznawać arkana sztuki kulinarnej, domowego majsterkowania i szycia.  

       SIŁOWNIA to miejsce, gdzie wszyscy będą mogli rozwijać swoją tężyznę fizyczną w myśl powiedzenia w zdrowym ciele, zdrowy duch

       SPOTYKALNIA to bezpieczna strefa relaksu przeznaczonych dla uczniów szkoły  

       PRZEBIERALNIA - modernizacja Hadesu, czyli szkolnej szatni.

       W projektowaniu wystroju wszystkich miejsc Hadesu wezmą udział uczniowie szkoły, którzy są również pomysłodawcami stworzenia w szatni strefy relaksu i nauki. Warto pamiętać, że głosowanie odbędzie się między 1 a 15 października 2020 r.  Mieszkańcy będą mogli oddawać głosy w wersji papierowej lub przez Internet.

     • Dzień Głośnego Czytania
      • Dzień Głośnego Czytania

      • Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu czytelniczym związanym z Dniem Głośnego Czytania, który obchodzimy 29 września.

       Akcja "Czytamy Głośno" polega na nagraniu krótkiego filmiku, na którym czytacie głośno fragment ulubionej książki. Filmik może trwać 2-3 minuty. Gotowe filmiki przesyłajcie na facebooku:
       facebook.com/biblioteka.dziewietnastka
       29 września urządzimy tam prawdziwy maraton głośnego czytania.
       Nauczyciele bibliotekarze

     • Wybory do SU
      • Wybory do SU

      • Jeżeli jesteś kreatywny, lubisz bawić się, kochasz ludzi i chcesz zaangażować się w pracę na rzecz innych, to ogłoszenie jest dla Ciebie.

       Już 29.09.2020 r. w naszej szkole odbędą się wybory do SU. Czujesz się na siłach? Chcesz wziąć w nich udział?. Zgłoś swoją kandydaturę do p. Moniki lub p. Adama (opiekunowie SU).

       Co powinieneś zrobić?

       1. Przygotuj listę poparcia dla swojej kandydatury (20 podpisów uczniów, którzy chcą, abyś był ich kandydatem).

       2. Przygotuj program wyborczy ( nagraj 30 sekundowy filmik oraz 2 plakaty wyborcze).

       3. Dostarcz listę poparcia, film i plakaty do opiekunów SU w terminie do 23.09.2020r.

       Życzymy powodzenia.

       Organizatorzy wyborów.

      • „Bezpieczna droga do szkoły”

      • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji wychowania komunikacyjnego pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Atrakcyjne zajęcia zachęciły pierwszoklasistów do poznawania i utrwalania zasad ruchu drogowego. Uczniowie, pod czujnym okiem policjantów, mieli okazję przećwiczyć przechodzenie przez ulicę po przejściu dla pieszych. Ponadto funkcjonariusze zwrócili uwagę dzieci na właściwą postawę w stosunku do obcych oraz zachowanie w kontakcie ze zwierzętami.

      • OBIADY SZKOLNE

      • Szanowni Państwo, 
       Przypominamy, że stołówka szkolna będzie czynna od 7 września 2020 r. 
       Warunkiem korzystania ze stołówki jest złożenie deklaracji do dnia 4 września 2020 r. do godz. 10.00  (deklaracja dostępna jest na stronie internetowej szkoły w zakładce Strefa Rodzica – Obiady – karta zgłoszenia, opłaty). Deklarację można przesłać na adres obiadysp19@gmail.com lub wrzucić do skrzynki podawczej w wejściu do szkoły.
       Uczniowie z obiadów korzystać będą zgodnie z ustalonym harmonogramem (klasy I – III w czasie lekcji, klasy IV -VIII podczas przerw lub po lekcjach).
       Stołówka pracować będzie zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez GIS, MEN, MZ.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      • Szanowni Uczniowie, Rodzice, 

       czas wakacji dobiega końca. Przed nami nowy rok szkolny. Sytuacja, w związku z trwającym wciąż stanem pandemii wymaga zmian w organizacji pracy szkoły. Nowe zasady wpłyną także na organizację rozpoczęcia roku szkolnego.

       Dokładny harmonogram spotkań i zasady wchodzenia do Szkoły (będą trzy wejścia) zostały zamieszczone w E-dzienniku. Na pierwsze spotkania opiekunowie mogą wejść jedynie w przypadku uczniów klas pierwszych i czwartych (max jednen opiekun). Przypominamy o konieczności użycia maseczki (przez opiekuna), dezynfekcji dłoni oraz dystansie.

     • IV klasa - sportowa
      • IV klasa - sportowa

      • 19.08.2020

       Szanowni Państwo!


       1. Bardzo prosimy o udanie się z dziećmi do lekarza sportowego ( przychodnie na ul. Bema lub Sienkiewicz ). Okazuje się, że należy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Zdajemy sobie sprawę, że terminy wizyt są już na wrzesień. Prosimy zrobić badania jak najszybciej.
       2. W związku z koronowirusem dobrze byłoby zaopatrzyć swoje pociechy w piłki do koszykówki nr 5. Uczniowie, którzy nie będą mieli swoich piłek oczywiście otrzymają piłki szkolne.
       3. W związku z zachowaniem bezpieczeństwa bardzo prosimy o zakup odpowiedniego obuwia sportowego. Obuwie sportowe musi mieć podeszwę zrobioną z gumy, która się nie ślizga.

       Pozdrawiamy
       nauczyciele wychowania fizycznego

      • ŚWIETLICA SZKOLNA

      • Szanowni Państwo,

       Przypominamy, jeżeli chcą Państwo, by w roku szkolnym 2020/2021 dziecko mogło korzystać z opieki świetlicowej, to konieczne jest złożenie wniosku.

       Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu.

       Wniosek dostępny jest na stronie szkoły www.sp19.piasta.pl, https://sp19bialystok.edupage.org/ w zakładce Miejsca w szkole - świetlica.

        

       Wypełniony wniosek wraz z zaświadczeniem (skan) można przesłać mailem na adres sp19@um.bialystok.pl  lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły.

       Termin składania dokumentów do 27.08.2020.

       UWAGA! – Jeżeli złożyli Państwo jedynie wniosek, to zaświadczenie o zatrudnieniu należy dostarczyć do 27.08.2020.

        Wnioski rozpatrywane po terminie, skutkują brakiem możliwości przyjęcia dziecka do świetlicy od 01.09.2020.

     • IV klasa - sportowa
      • IV klasa - sportowa

      • 18.08.2020

       Szanowni Państwo!

       Informacje dotyczące dalszego postępowania dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do IV klasy sportowej zostaną zamieszczone na e–dzienniku najpóźniej do jutra.

       Pozdrawiamy

       nauczyciele wychowania fizycznego

      • XVI edycja Olimpiady Matematycznej Juniorów

      • Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej ogłasza terminarz kolejnej, szesnastej edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ), która zostanie przeprowadzona w nadchodzącym roku szkolnym 2020/21.

       Olimpiada Matematyczna Juniorów to ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym skierowane do uczniów starszych klas szkół podstawowych.

       Do udziału przystąpić może nieodpłatnie każdy uczeń szkoły podstawowej. Zawody są trójstopniowe, a część testowa pierwszego stopnia przeprowadzana jest we wszystkich zarejestrowanych szkołach w tym samym czasie, co zapewnia uczniom możliwość rywalizacji z rówieśnikami z całego kraju.

       Terminarz nadchodzącej edycji:

       • zawody pierwszego stopnia, część testowa: 24 września 2020 r. (czwartek)
       • zawody drugiego stopnia: 16 stycznia 2021 r. (sobota)
       • zawody trzeciego stopnia: 20 marca 2021 r. (sobota)

       Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Olimpiady.

      • Nauczyciele informatyki zapraszają

      • II edycja darmowych e-warsztatów „Zaprogramuj Swoją Przyszłość”

       Zespół szkoły programowania Zaprogramowani.com wraz z AkademiaProgramowania.pl zapraszają na kolejną edycję darmowych e-warsztatów „Zaprogramuj Swoją Przyszłość” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

       Organizatorzy inicjatywy podkreślają istotność upowszechniania umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi oraz rozszerzania dostępu do specjalistycznej edukacji informatycznej w mniejszych miejscowościach. W związku z tym oferują dzieciom i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat 1500 bezpłatnych miejsc na internetowych kursach programowania.

       Do wyboru dostępne są takie tematy kursów jak C++, Java, Python, Aplikacje webowe, Roblox czy Grafika komputerowa. Każdy kurs składa się z trzech zajęć trwających po 90 minut, które odbywać się będą raz w tygodniu.

       Zajęcia poprowadzą aktywni zawodowo programiści, dysponujący umiejętnością przekazywania wiedzy młodym słuchaczom. Priorytetem programu pozostaje zapoznanie słuchaczy z najpopularniejszymi obecnie możliwościami niezbędnymi w planowaniu kariery w branży programistycznej.

       Zapisy rozpoczną się 14 sierpnia i potrwają do 4 września 2020 roku bądź do wyczerpania limitu miejsc. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów znaleźć można na stronach Zaprogramowani.com oraz AkademiaProgramowania.pl.

        

      • Transgranicznego Konkursu Internetowego dla Młodzieży "TOGETHER FOR GREENER TOMORROW!”

      • W imieniu unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, pragniemy przypomnieć, że  jeszcze do 31 lipca 2020 r. trwa nabór zgłoszeń do Transgranicznego Konkursu Internetowego dla Młodzieży "TOGETHER FOR GREENER TOMORROW!” ogłoszonego z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2020.

       Konkurs ten ma na celu zaangażowanie młodzieży z przygranicznych obszarów Polski, Białorusi i Ukrainy w promowanie ochrony środowiska transgranicznego i tworzenia wokół nas bardziej ekologicznego świata. Chcemy promować ten temat, uwzględniając potencjał nastolatków i ich kreatywność. W konkursie może uczestniczyć młodzież (w ekipach 1-4 - osobowych) w wieku 12-16 lat,  mieszkająca  na obszarze Programu PL-BY-UA - w Polsce z województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego oraz wschodniej części województwa mazowieckiego (podregion ostrołęcko-siedlecki).

       Szczegóły dotyczące zadań konkursowych,  regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie naszego Programu: https://www.pbu2020.eu/pl/news/1557

       Zwycięzcy (pierwsze sześć miejsc) otrzymają atrakcyjne zestawy nagród promocyjnych Programu.

      • Profilaktyka wad postawy

      • Szanowni Państwo, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w r.sz. 2019/2020 brali udział w programie profilaktycznym „Profilaktyka Wad Postawy”.  Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, program ulega wydłużeniu, a organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do skorzystania z badań.

       Informacja od organizatora:

       „INFORMUJĘ, IŻ PROGRAM „WADY POSTAWY” Z UWAGI NA BRAK ZAJĘĆ FIZYCZNYCH, CO POSKUTKOWAŁO POGŁĘBIENIEM WAD POSTAWY U DZIECI, ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO KOŃCA SIERPNIA.

       DO PROJEKTU ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS I – VIII. BADANIA SĄ CAŁKOWICIE BEZPŁATNE I BEZINWAZYJNE. WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY POD NUMEREM:  607 684 939”

       Zachęcamy wszystkich do skorzystania.

   • brak danych