• Aktualności

     • KIERMASZ CHARYTATYWNY
      • KIERMASZ CHARYTATYWNY

      • W Szkole Podstawowej nr 19 mamy wielkie serca. Po raz kolejny kwota uzyskana z kiermaszu wesprze potrzebujących. Nasza akacja spotkała się ze zrozumieniem i pomocą wielu osób: dzieci, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców klasy I a i II b – dzieci z tych klas były odpowiedzialne za stoisko walentynkowe.

       Dziękujemy uczniom z  klas czwartych za pomoc w poczcie walentynkowej. Mamy nadzieję, że Walentynki ucieszyły serca wszystkich obdarowanych.

       Kwota uzyskana ze sprzedaży 1012 zł została przekazana Dominice Żółtko z Białegostoku. Dziewczynka ma zespół Di George a i złożoną  wadę serca. Wymaga stałego leczenia i rehabilitacji.

        

       Organizatorzy klasa I a ,II b

       z  wychowawcami

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
      • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      • Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie uczestniczy w obchody tego dnia. Od 21 lutego odbędzie się szereg działań, mających na celu propagowanie i promowanie języka polskiego. Na szkolnych korytarzach pojawią się też karty z kodami QR poświęcone zagadnieniom językowym.

     • Dzień Nauki Polskiej
      • Dzień Nauki Polskiej

      • 19 lutego br. po raz trzeci obchodzimy nowe święto państwowe - Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dzisiejsze święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.

       Wśród najwybitniejszych rodzimych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, wskazano również Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.

       Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami i dokonaniami Wielkich Polskich Naukowców. 

       Każdy z Was Drodzy Uczniowie znajdzie informacje uwzględniające wasz wiek!

     • SEMESTRALNE PODSUMOWANIE PRACY NASZYCH WOLONTARIUSZY
      • SEMESTRALNE PODSUMOWANIE PRACY NASZYCH WOLONTARIUSZY

      • Od początku roku szkolnego przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil, podczas których czerpaliśmy radość z pomagania innym. Już we wrześniu ruszyliśmy z pomocą zespołowi charytatywnemu w zbiórce kasztanów dla białostockiego ZOO, a także karmy dla zwierzaków ze schroniska. Karmę, koce i zabawki dla schroniska będziemy jeszcze zbierali w II semestrze.

       Systematycznie pomagamy także w nauce kolegom i koleżankom z innych klas, spędzamy radosny i kreatywny czas z najmłodszymi uczniami naszej szkoły w świetlicach – zarażamy ich optymizmem, a czasem pomagamy w lekcjach. Współpracujemy systematycznie z pracownikami obsługi, wspomagając ich w porządkowaniu pomieszczeń naszej szkoły, jak również pełnimy dyżury popołudniowe podczas odbierania młodszych dzieci z zajęć pozalekcyjnych czy zajęć w świetlicy szkolnej. Wychowawcy klasowi oraz Pani Pedagog mają nasze bezinteresowne wsparcie w aktualizowaniu gazetek, współrealizowaniu szkolnych projektów i przedsięwzięć.

       Okres przedświąteczny był kolejny raz doskonałym czasem by dzielić się dobrem. Jeszcze przed przejściem na nauczanie zdalne postanowiliśmy wykorzystać każdą nadarzającą się sytuację. Wspólnymi siłami Wolontariuszy z klas: 7B, 7C i 8C podczas tegorocznych kiermaszów świątecznych zebraliśmy kwotę 550zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas Białystok z przeznaczeniem na wsparcie leczenia białostoczanina - p.Krzysztofa  Łupińskiego. W czasie Dnia Wolontariatu miała miejsce wspaniała inicjatywa naszej wolontariuszki z kl. 8F – Julki Trypus, która wraz z koleżankami z klasy, poprzez sprzedaż własnych wypieków na szkolnym kiermaszu  zbierała środki, na zakup nowego sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżewie Starym. Dziewczynom udało się zebrać kwotę 286zł, którą przekazały strażakom.

       Za nami też kolejny  sezon akcji Szlachetnej Paczki, tym razem z udziałem naszej wspaniałej młodzieży z klasy 8B. To oni wraz z wychowawcą, z wielkim zaangażowaniem współuczestniczyli w materialnym wsparciu jednej z potrzebujących rodzin w naszej okolicy. Osobą, którą wybrali aby jej pomóc był młody człowiek, któremu całkowicie spalił się dom. 

       Wszystko, co robimy, sprawia nam przyjemność i daje satysfakcję. Najcenniejszą nagrodą za naszą pracę jest dla nas uśmiech drugiego człowieka i przekonanie, że dzięki naszym staraniom czyjś mały świat może stać się trochę barwniejszy, radośniejszy lub bardziej znośny.

        

       Zapraszamy wszystkich do współpracy!!!

       Koło Wolontariuszy przy SP 19 Białystok

     • „WIELKIE SERCA WSZYSCY MAMY, ZAWSZE CHETNIE POMAGAMY”
      • „WIELKIE SERCA WSZYSCY MAMY, ZAWSZE CHETNIE POMAGAMY”

      • 5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariusza, który stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególną rolę wolontariatu i osoby WOLONTARIUSZA.

       Samo słowo „wolontariusz”, czyli łaciński voluntarius, oznacza dobrowolny, ochotniczy. Zaangażowanie wolontariusza jest zatem dobrowolne i wynika z jego woli, a nie z jakiś norm czy nakazów. Może być to działanie indywidualne lub aktywność profesjonalnie zorganizowana w ramach grupy. Podstawową cechą, która różni wolontariusza od pracownika otrzymującego wynagrodzenie, jest motywacja wolna od zarabiania pieniędzy. Bo wolontariat to jedna z najbardziej szlachetnych postaw człowieka. To służba dla dobra innych, zatroskanie o los bliźniego, praca na rzecz najbardziej potrzebujących. To jakby dar z siebie. Dziś ktoś taki najczęściej jest określany jako altruista albo po prostu społecznik. Oddaje swój czas zupełnie obcym ludziom, bo nie wystarcza mu pomaganie rodzinie, sąsiadom i znajomym.

       Z tej okazji w naszej szkole również w specjalny sposób chcieliśmy promować postawę wolontariusza wśród uczniów. Były pogadanki w klasach, mnóstwo zabawy podczas przerw międzylekcyjnych, duża dawka uśmiechu, radości... no i oczywiście kiermasz słodkości. Stworzyliśmy też krótki filmik z naszym przesłaniem: …WARTO POMAGAĆ INNYM, BO DOBRO ZAWSZE WRACA.

       Wszystkim wolontariuszom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia. Składamy także podziękowania za uśmiech, wielką życzliwość, otwartość, wyrozumiałość i wytrwałość w niesieniu pomocy.

     • SP 19 ZNOWU NA PODIUM
      • SP 19 ZNOWU NA PODIUM

      • Dnia 26.11.2021r w ZSOMS 3 w Białymstoku odbyły się finały Igrzysk Dzieci Miasta Białegostoku w Unihokeju Dziewcząt. Nasze zawodniczki po zaciętej walce w finale przegrały tylko 1 pkt z gospodarzami zajmując II miejsce i awansowały do etapu wojewodzkiego.

       Naszą szkołę reprezentowały:

       Kalinowska Michalina, Ciborowska Zuzanna, Parczyńska Ada, Witek Zofia, Komarewska Julia, Grela Hanna, Michałowska Sandra i Sztabińska Klaudia VII A.

       Gratulujemy sportowej postawy i waleczności. Życzymy dalszych sukcesów.

       Opiekunem dziewczat jest pani Anna Wojtach.

   • brak danych