• Aktualności

      • ZŁOTE CHŁOPAKI Z SP 19 PONOWNIE NA PODIUM

      • W poniedziałek 12.10.2020r. w lesie na Pietraszach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach  Przełajowych.

       Nasza szkoła reprezentowana była przez dziewczęta i chłopców z klas VII – VIII.

                   Chłopcy z klasy sportowej wywalczyli w pięknym stylu I miejsce w mieście i zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego.

                   Nasza szkołę reprezentowali: Kobierski Stanisław (VIIIA), Monach Kamil (VIIIA), Płoński Dawid (VIIIA), Roszkowski Szymon  (VIIIA), Joka Maciej (VIIIA) oraz Turowski Michał (VIIIC)

       Opiekunem chłopców był Pan Bogdan Konopko

                   Dziewczęta również startowały  i wywalczyły sobie V miejsce w mieście i awans do finału wojewódzkiego.

       Naszą szkołę reprezentowały: Kuźma Paulina (VIIA), Dańko Natalia (VIIIA), Bołtruczuk Paulina (VIIIA), Mogilewska Maja (VIIID), Siemieniaka Anna (VIIIE), Tomaszewska Oliwia (VIIIE). Opiekunem dziewcząt była Pani Joanna Kubiak – Babińska.

      • Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych

      • Dnia 12.10.2020r. w lesie na Pietraszach odbyły się Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

       SP19 Nasza szkoła reprezentowana była przez dziewczęta i chłopców z klas IV - VI 

        Chłopcy wywalczyli  V miejsce i zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. Reprezentacja chłopców: Kacper Wierzbicki,  Szanciło Paweł, Julian Tworkowski,  Krzysztof Szermiński,  Kacper Prymaka, Olivier Dziekoński.

       Opiekunem chłopców był Pan Tomasz Tomaszewski.

       Dziewczęta również startowały i pokazały się z bardzo dobrej strony, zajmując  VI miejsce w mieście. Reprezentacja dziewcząt: Michalina Kalinowska,  Hanna Borowska, Alicja Pierzchała,  Nikola Romaniuk, Maria Komenda i Dominika Hańczaruk.

       Opiekunem dziewcząt była Pani Anna Wojtach.

      • ZŁOTO DLA SP 19

      • W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

        

       W piątek 02.10.2020r. w lesie na Pietraszach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych.

       Nasza szkoła reprezentowana była przez dziewczęta i chłopców z klas VII – VIII.

                   Chłopcy wywalczyli w pięknym stylu I miejsce drużynowo i zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego.

       Indywidualne wyniki chłopców:

       kl. VII

       V miejsce – Kobierski Stanisław – awans do finału wojewódzkiego

       XI miejsce – Kos Dawid

       XIII miejsce – Partyka Krystian

       kl VIII

       III miejsce – Monach Kamil – awans do finału wojewódzkiego

       VII miejsce – Joka Maciej – awans do finału wojewódzkiego

       IX miejsce – Płoński Dawid – awans do finału wojewódzkiego

       Opiekunem chłopców był Pan Bogdan Konopko

                   Dziewczęta również startowały ( niestety w osłabionym składzie ) i pokazały się z bardzo dobrej strony, zajmując drużynowo VII miejsce w mieście. Opiekunem dziewcząt była Pani Joanna Kubiak – Babińska.

       Indywidualne wyniki dziewcząt:

       kl. VII

       VII miejsce – Kuźma Paulina – awans do finału wojewódzkiego

       kl. VIII

       XI miejsce – Mogilewska Maja

       XVI miejsce – Dańko Natalia

       XXV miejsce – Lewkowska Karina

     • Zagłosuj na O05!
      • Zagłosuj na O05!

      • Od dzisiaj do 15 października każdy może zagłosować na nasz fantastyczny projekt: Współkreacja przestrzeni szkolnej - strefa relaksu i nauki w SP 19 Szkolny Hades -   w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

       Drogi  Uczniu, drogi Rodzicu każdemu z nas zależy na jak najlepszych warunkach, w których spędzamy czas. Dzięki Waszym głosom, możemy te warunki polepszyć. Poczekalnia dla rodziców, warsztatownia, siłowania, spotykania, przebieralnia to nasz pomysł na jeszcze lepszą 19.

       Głosujmy i zachęcajmy wszystkich bliskich i znajomych. Przypominamy, że nasz numer ID projektu to O05.  

       Z góry dziękujemy za każdy oddany głos!

       Szczegóły dotyczące  głosowania dostępne na stronie:

       https://liblink.pl/dfbRscIJ4A

       Karta do głosowania

     • Wybory do SU
      • Wybory do SU

      • Już 29.09.2020r. w naszej szkole odbędą się wybory do SU.

       Oto kandydaci!!!

       Monika Walenda klasa 8 C

       Maciej Joka klasa 8 A

       Maria Niewińska 8D

     • Projekt na piątkę! - O05
      • Projekt na piątkę! - O05

      • Szanowni Państwo,

       z radością informujemy, że nasz zwycięski projekt z 2020 roku:  Stworzenie kreatywnej strefy naukowej i rekreacyjnej - modernizacja terenu przy Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku jest już w fazie realizacji!

       W tym roku zakwalifikowany do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Białystok 2021 został nasz kolejny projekt: Współkreacja przestrzeni szkolnej - strefa relaksu i nauki w SP 19 Szkolny Hades - ID projektu: O05

       Projekt dotyczy aranżacji szkolnej przestrzeni, która będzie polegała  na utworzeniu w Szkole Podstawowej nr 19 w Białymstoku miejsc otwartych dla dzieci, ich rodziców oraz społeczności lokalnej. W ramach projektu zostaną utworzone następujące strefy:

       POCZEKALNIA dla rodziców  

       WARSZTATOWNIA, czyli miejsce, w którym po lekcjach będzie można poznawać arkana sztuki kulinarnej, domowego majsterkowania i szycia.  

       SIŁOWNIA to miejsce, gdzie wszyscy będą mogli rozwijać swoją tężyznę fizyczną w myśl powiedzenia w zdrowym ciele, zdrowy duch

       SPOTYKALNIA to bezpieczna strefa relaksu przeznaczonych dla uczniów szkoły  

       PRZEBIERALNIA - modernizacja Hadesu, czyli szkolnej szatni.

       W projektowaniu wystroju wszystkich miejsc Hadesu wezmą udział uczniowie szkoły, którzy są również pomysłodawcami stworzenia w szatni strefy relaksu i nauki. Warto pamiętać, że głosowanie odbędzie się między 1 a 15 października 2020 r.  Mieszkańcy będą mogli oddawać głosy w wersji papierowej lub przez Internet.

     • Dzień Głośnego Czytania
      • Dzień Głośnego Czytania

      • Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu czytelniczym związanym z Dniem Głośnego Czytania, który obchodzimy 29 września.

       Akcja "Czytamy Głośno" polega na nagraniu krótkiego filmiku, na którym czytacie głośno fragment ulubionej książki. Filmik może trwać 2-3 minuty. Gotowe filmiki przesyłajcie na facebooku:
       facebook.com/biblioteka.dziewietnastka
       29 września urządzimy tam prawdziwy maraton głośnego czytania.
       Nauczyciele bibliotekarze

     • Wybory do SU
      • Wybory do SU

      • Jeżeli jesteś kreatywny, lubisz bawić się, kochasz ludzi i chcesz zaangażować się w pracę na rzecz innych, to ogłoszenie jest dla Ciebie.

       Już 29.09.2020 r. w naszej szkole odbędą się wybory do SU. Czujesz się na siłach? Chcesz wziąć w nich udział?. Zgłoś swoją kandydaturę do p. Moniki lub p. Adama (opiekunowie SU).

       Co powinieneś zrobić?

       1. Przygotuj listę poparcia dla swojej kandydatury (20 podpisów uczniów, którzy chcą, abyś był ich kandydatem).

       2. Przygotuj program wyborczy ( nagraj 30 sekundowy filmik oraz 2 plakaty wyborcze).

       3. Dostarcz listę poparcia, film i plakaty do opiekunów SU w terminie do 23.09.2020r.

       Życzymy powodzenia.

       Organizatorzy wyborów.

      • „Bezpieczna droga do szkoły”

      • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji wychowania komunikacyjnego pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Atrakcyjne zajęcia zachęciły pierwszoklasistów do poznawania i utrwalania zasad ruchu drogowego. Uczniowie, pod czujnym okiem policjantów, mieli okazję przećwiczyć przechodzenie przez ulicę po przejściu dla pieszych. Ponadto funkcjonariusze zwrócili uwagę dzieci na właściwą postawę w stosunku do obcych oraz zachowanie w kontakcie ze zwierzętami.

      • OBIADY SZKOLNE

      • Szanowni Państwo, 
       Przypominamy, że stołówka szkolna będzie czynna od 7 września 2020 r. 
       Warunkiem korzystania ze stołówki jest złożenie deklaracji do dnia 4 września 2020 r. do godz. 10.00  (deklaracja dostępna jest na stronie internetowej szkoły w zakładce Strefa Rodzica – Obiady – karta zgłoszenia, opłaty). Deklarację można przesłać na adres obiadysp19@gmail.com lub wrzucić do skrzynki podawczej w wejściu do szkoły.
       Uczniowie z obiadów korzystać będą zgodnie z ustalonym harmonogramem (klasy I – III w czasie lekcji, klasy IV -VIII podczas przerw lub po lekcjach).
       Stołówka pracować będzie zgodnie z wytycznymi ustalonymi przez GIS, MEN, MZ.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      • Szanowni Uczniowie, Rodzice, 

       czas wakacji dobiega końca. Przed nami nowy rok szkolny. Sytuacja, w związku z trwającym wciąż stanem pandemii wymaga zmian w organizacji pracy szkoły. Nowe zasady wpłyną także na organizację rozpoczęcia roku szkolnego.

       Dokładny harmonogram spotkań i zasady wchodzenia do Szkoły (będą trzy wejścia) zostały zamieszczone w E-dzienniku. Na pierwsze spotkania opiekunowie mogą wejść jedynie w przypadku uczniów klas pierwszych i czwartych (max jednen opiekun). Przypominamy o konieczności użycia maseczki (przez opiekuna), dezynfekcji dłoni oraz dystansie.

     • IV klasa - sportowa
      • IV klasa - sportowa

      • 19.08.2020

       Szanowni Państwo!


       1. Bardzo prosimy o udanie się z dziećmi do lekarza sportowego ( przychodnie na ul. Bema lub Sienkiewicz ). Okazuje się, że należy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Zdajemy sobie sprawę, że terminy wizyt są już na wrzesień. Prosimy zrobić badania jak najszybciej.
       2. W związku z koronowirusem dobrze byłoby zaopatrzyć swoje pociechy w piłki do koszykówki nr 5. Uczniowie, którzy nie będą mieli swoich piłek oczywiście otrzymają piłki szkolne.
       3. W związku z zachowaniem bezpieczeństwa bardzo prosimy o zakup odpowiedniego obuwia sportowego. Obuwie sportowe musi mieć podeszwę zrobioną z gumy, która się nie ślizga.

       Pozdrawiamy
       nauczyciele wychowania fizycznego

      • ŚWIETLICA SZKOLNA

      • Szanowni Państwo,

       Przypominamy, jeżeli chcą Państwo, by w roku szkolnym 2020/2021 dziecko mogło korzystać z opieki świetlicowej, to konieczne jest złożenie wniosku.

       Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zatrudnieniu.

       Wniosek dostępny jest na stronie szkoły www.sp19.piasta.pl, https://sp19bialystok.edupage.org/ w zakładce Miejsca w szkole - świetlica.

        

       Wypełniony wniosek wraz z zaświadczeniem (skan) można przesłać mailem na adres sp19@um.bialystok.pl  lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły.

       Termin składania dokumentów do 27.08.2020.

       UWAGA! – Jeżeli złożyli Państwo jedynie wniosek, to zaświadczenie o zatrudnieniu należy dostarczyć do 27.08.2020.

        Wnioski rozpatrywane po terminie, skutkują brakiem możliwości przyjęcia dziecka do świetlicy od 01.09.2020.

     • IV klasa - sportowa
      • IV klasa - sportowa

      • 18.08.2020

       Szanowni Państwo!

       Informacje dotyczące dalszego postępowania dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do IV klasy sportowej zostaną zamieszczone na e–dzienniku najpóźniej do jutra.

       Pozdrawiamy

       nauczyciele wychowania fizycznego

   • brak danych