• Aktualności

     • SEMESTRALNE PODSUMOWANIE PRACY NASZYCH WOLONTARIUSZY
      • SEMESTRALNE PODSUMOWANIE PRACY NASZYCH WOLONTARIUSZY

      • Od początku roku szkolnego przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil, podczas których czerpaliśmy radość z pomagania innym. Już we wrześniu ruszyliśmy z pomocą zespołowi charytatywnemu w zbiórce kasztanów dla białostockiego ZOO, a także karmy dla zwierzaków ze schroniska. Karmę, koce i zabawki dla schroniska będziemy jeszcze zbierali w II semestrze.

       Systematycznie pomagamy także w nauce kolegom i koleżankom z innych klas, spędzamy radosny i kreatywny czas z najmłodszymi uczniami naszej szkoły w świetlicach – zarażamy ich optymizmem, a czasem pomagamy w lekcjach. Współpracujemy systematycznie z pracownikami obsługi, wspomagając ich w porządkowaniu pomieszczeń naszej szkoły, jak również pełnimy dyżury popołudniowe podczas odbierania młodszych dzieci z zajęć pozalekcyjnych czy zajęć w świetlicy szkolnej. Wychowawcy klasowi oraz Pani Pedagog mają nasze bezinteresowne wsparcie w aktualizowaniu gazetek, współrealizowaniu szkolnych projektów i przedsięwzięć.

       Okres przedświąteczny był kolejny raz doskonałym czasem by dzielić się dobrem. Jeszcze przed przejściem na nauczanie zdalne postanowiliśmy wykorzystać każdą nadarzającą się sytuację. Wspólnymi siłami Wolontariuszy z klas: 7B, 7C i 8C podczas tegorocznych kiermaszów świątecznych zebraliśmy kwotę 550zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas Białystok z przeznaczeniem na wsparcie leczenia białostoczanina - p.Krzysztofa  Łupińskiego. W czasie Dnia Wolontariatu miała miejsce wspaniała inicjatywa naszej wolontariuszki z kl. 8F – Julki Trypus, która wraz z koleżankami z klasy, poprzez sprzedaż własnych wypieków na szkolnym kiermaszu  zbierała środki, na zakup nowego sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżewie Starym. Dziewczynom udało się zebrać kwotę 286zł, którą przekazały strażakom.

       Za nami też kolejny  sezon akcji Szlachetnej Paczki, tym razem z udziałem naszej wspaniałej młodzieży z klasy 8B. To oni wraz z wychowawcą, z wielkim zaangażowaniem współuczestniczyli w materialnym wsparciu jednej z potrzebujących rodzin w naszej okolicy. Osobą, którą wybrali aby jej pomóc był młody człowiek, któremu całkowicie spalił się dom. 

       Wszystko, co robimy, sprawia nam przyjemność i daje satysfakcję. Najcenniejszą nagrodą za naszą pracę jest dla nas uśmiech drugiego człowieka i przekonanie, że dzięki naszym staraniom czyjś mały świat może stać się trochę barwniejszy, radośniejszy lub bardziej znośny.

        

       Zapraszamy wszystkich do współpracy!!!

       Koło Wolontariuszy przy SP 19 Białystok

    • brak danych