• Aktualności

      • XVI edycja Olimpiady Matematycznej Juniorów

      • Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej ogłasza terminarz kolejnej, szesnastej edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ), która zostanie przeprowadzona w nadchodzącym roku szkolnym 2020/21.

       Olimpiada Matematyczna Juniorów to ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym skierowane do uczniów starszych klas szkół podstawowych.

       Do udziału przystąpić może nieodpłatnie każdy uczeń szkoły podstawowej. Zawody są trójstopniowe, a część testowa pierwszego stopnia przeprowadzana jest we wszystkich zarejestrowanych szkołach w tym samym czasie, co zapewnia uczniom możliwość rywalizacji z rówieśnikami z całego kraju.

       Terminarz nadchodzącej edycji:

       • zawody pierwszego stopnia, część testowa: 24 września 2020 r. (czwartek)
       • zawody drugiego stopnia: 16 stycznia 2021 r. (sobota)
       • zawody trzeciego stopnia: 20 marca 2021 r. (sobota)

       Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Olimpiady.

      • Nauczyciele informatyki zapraszają

      • II edycja darmowych e-warsztatów „Zaprogramuj Swoją Przyszłość”

       Zespół szkoły programowania Zaprogramowani.com wraz z AkademiaProgramowania.pl zapraszają na kolejną edycję darmowych e-warsztatów „Zaprogramuj Swoją Przyszłość” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

       Organizatorzy inicjatywy podkreślają istotność upowszechniania umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi oraz rozszerzania dostępu do specjalistycznej edukacji informatycznej w mniejszych miejscowościach. W związku z tym oferują dzieciom i młodzieży w wieku od 10 do 17 lat 1500 bezpłatnych miejsc na internetowych kursach programowania.

       Do wyboru dostępne są takie tematy kursów jak C++, Java, Python, Aplikacje webowe, Roblox czy Grafika komputerowa. Każdy kurs składa się z trzech zajęć trwających po 90 minut, które odbywać się będą raz w tygodniu.

       Zajęcia poprowadzą aktywni zawodowo programiści, dysponujący umiejętnością przekazywania wiedzy młodym słuchaczom. Priorytetem programu pozostaje zapoznanie słuchaczy z najpopularniejszymi obecnie możliwościami niezbędnymi w planowaniu kariery w branży programistycznej.

       Zapisy rozpoczną się 14 sierpnia i potrwają do 4 września 2020 roku bądź do wyczerpania limitu miejsc. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów znaleźć można na stronach Zaprogramowani.com oraz AkademiaProgramowania.pl.

        

      • Transgranicznego Konkursu Internetowego dla Młodzieży "TOGETHER FOR GREENER TOMORROW!”

      • W imieniu unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, pragniemy przypomnieć, że  jeszcze do 31 lipca 2020 r. trwa nabór zgłoszeń do Transgranicznego Konkursu Internetowego dla Młodzieży "TOGETHER FOR GREENER TOMORROW!” ogłoszonego z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2020.

       Konkurs ten ma na celu zaangażowanie młodzieży z przygranicznych obszarów Polski, Białorusi i Ukrainy w promowanie ochrony środowiska transgranicznego i tworzenia wokół nas bardziej ekologicznego świata. Chcemy promować ten temat, uwzględniając potencjał nastolatków i ich kreatywność. W konkursie może uczestniczyć młodzież (w ekipach 1-4 - osobowych) w wieku 12-16 lat,  mieszkająca  na obszarze Programu PL-BY-UA - w Polsce z województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego oraz wschodniej części województwa mazowieckiego (podregion ostrołęcko-siedlecki).

       Szczegóły dotyczące zadań konkursowych,  regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie naszego Programu: https://www.pbu2020.eu/pl/news/1557

       Zwycięzcy (pierwsze sześć miejsc) otrzymają atrakcyjne zestawy nagród promocyjnych Programu.

      • Profilaktyka wad postawy

      • Szanowni Państwo, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w r.sz. 2019/2020 brali udział w programie profilaktycznym „Profilaktyka Wad Postawy”.  Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, program ulega wydłużeniu, a organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do skorzystania z badań.

       Informacja od organizatora:

       „INFORMUJĘ, IŻ PROGRAM „WADY POSTAWY” Z UWAGI NA BRAK ZAJĘĆ FIZYCZNYCH, CO POSKUTKOWAŁO POGŁĘBIENIEM WAD POSTAWY U DZIECI, ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO KOŃCA SIERPNIA.

       DO PROJEKTU ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS I – VIII. BADANIA SĄ CAŁKOWICIE BEZPŁATNE I BEZINWAZYJNE. WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY POD NUMEREM:  607 684 939”

       Zachęcamy wszystkich do skorzystania.

    • brak danych