• Aktualności

      • Apel Prezydenta Rafała Rudnickiego

      • W imieniu Pana Prezydenta Rafała Rudnickiego apelujemy do uczniów szkół i placówek o zachowanie zasad ostrożności i bezpieczeństwa w związku z ogłoszonym stanem epidemii oraz ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty. W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży prosimy o pozostawanie w domach i zaprzestanie spotykania się u siebie nawzajem. Prosimy o przypomnienie, celem masowego stosowania zaleceń służb sanitarnych, które są dostępne na stronach internetowych oraz cały czas powtarzane w mediach publicznych.

       Zachowanie zasad dotyczących organizacji spotkań i przemieszczania się wzajemnego osób daje nadzieję na ograniczenie skutków epidemii, starajmy się o tym pamiętać.

     • Office 365
      • Office 365

      • Dla wszystkich naszych uczniów i nauczycieli uzyskaliśmy bezpłatny dostęp do pakietu Microsoft Office 365 w wersji online. Jest on dostępny bez instalacji, za pomocą przeglądarki internetowej i pracuje w tzw. chmurze. Nie wymaga żadnych opłat i jest w pełni legalny. Zawiera wiele narzędzi do tworzenia dokumentów i ich wymiany online. Dostępne jest m. in. narzędzie Microsoft Teams - umożliwiające klasom współpracę i komunikację online. Zainstalujcie ją ze swoim nauczycielem na komputerze lub współpracujcie przez stronę internetową.

      • Obiady szkolne - zawieszenie wpłat

      • W związku z zawieszeniem zajęć nie dokonujemy wpłat na posiłki szkolne.

       Nowy harmonogram wraz z wysokością opłat zostanie ogłoszony po przywróceniu zajęć dydaktycznych w szkole.

       W opłacie na kolejny okres żywieniowy zostanie uwzględniona niewykorzystana kwota z marca br. (od 12 do 31 marca 2020r., tj. 14 dni żywieniowych; wyjątek stanowią osoby, które pomniejszyły wpłatę o 3 dni rekolekcji).

       Na życzenie rodziców istnieje możliwość zwrotu niewykorzystanych środków na konto.

       Proszę nie dokonywać przelewów obiadowych.

       O zmianach zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani.

      • KOMUNIKAT

      • W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem informuję, iż ogranicza się funkcjonowanie szkoły do kontaktu wyłącznie telefonicznego lub e-mailowego.

       tel. 85 73 23 000

       e- mail: sp19@um.bialystok.pl

       Komunikat obowiązuje do odwołania.

       Z poważaniem Elżbieta Zimnoch

      • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

      •  

       Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

       Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

        

       12 i 13 marca br. to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze w godz. 7.30 – 16.30 dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki;

       Tylko we czwartek – 12 marca będzie możliwość skorzystania z obiadu. (Obiad dla uczniów korzystających ze stołówki szkolnej, którzy przyjdą w tym dniu na zajęcia opiekuńcze.) Odpisy zostaną obligatoryjnie naliczone wszystkim korzystającym ze stołówki szkolnej.

       Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły.

       Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Nauczyciele przekażą przez e-dziennik materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu.

       Należy śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły (strona internetowa, e-dziennik).

       Zebrania z rodzicami w marcu są odwołane. Kontakt z nauczycielami przez e-dziennik.

     • Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa
      • Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

      • Zdiagnozowano pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce. W związku z tym warto wiedzieć, jak strzec się przed tą chorobą. Warto zapoznać się z informacjami zamieszczanymi na stronach Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz stosować do zaleceń.

       PLAKAT

       Zachowajmy zdrowy rozsądek i podstawowe zasady higieny: http://bit.ly/32OVL0c.

       Rodzicu,

       • porozmawiaj z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
       • nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
       • jeśli Ty lub Twoje dziecko, wróciliście z terenów występowania koronawirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
       • Jeśli masz dziecko do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
       • kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej:centrala 85 7325236tel./fax  85 7325091

       Adres e-mail: sekretariat@psse.bialystok.pl

       W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

       Co musisz wiedzieć o koronawirusie – informacja Ministerstwa Zdrowia

       Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej

     • V Podlaski Turniej Brydża Sportowego
      • V Podlaski Turniej Brydża Sportowego

      • V Podlaski Turniej Brydża Sportowego już za nami.

       A co sprawia, że tak lubimy grać w brydża? Na to pytanie z pewnością szybko odpowiedzą nasi uczniowie - reprezentanci województwa w zawodach ogólnopolskich. W przeciwieństwie do wielu innych gier umysłowych, gra się parami, co zdecydowanie uatrakcyjnia zabawę. To, co dla nas wydaje się oczywiste, może takie nie być dla naszego partnera.

       Dziękujemy organizatorom, uczniom i nauczycielom uczestniczącym w rozgrywkach za wspaniały, wspólnie spędzony, sobotni poranek.

       Do zobaczenia za rok!

     • REKRUTACJA DO KLASY SPORTOWEJ
      • REKRUTACJA DO KLASY SPORTOWEJ

      • Szanowni Państwo!

       Pragniemy przypomnieć, że podania o przyjęcie do IV klasy sportowej o profilu koszykówki należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 06.03.2020r. Zachęcamy do składania podań. Jednocześnie informujemy, że  test sprawności fizycznej odbędzie się dnia 09.03.2020r.  w godzinach 11.50 - 12.30.  Strój sportowy obowiązkowy.

       Pozdrawiamy,

       Nauczyciele wychowania fizycznego

      • Miejski Konkurs Plastyczny „Bezpieczne ferie”

      • W naszej szkole, już po raz szesnasty, został przeprowadzony Miejski Konkurs Plastyczny „Bezpieczne ferie" pod patronatem Miejskiej Komendy Policji - Wydziału Prewencji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

       Konkurs był skierowany do uczniów klas I - III białostockich szkół podstawowych i miał na celu uświadomienie dzieciom konieczności dbania o bezpieczeństwo swoje i innych, utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych, jak również wdrażanie do bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

       Wpłynęło bardzo dużo prac ze szkół miasta Białegostoku. Komisja w składzie: pani Beata Sieniewicz - Górska (nauczyciel techniki) i pani Anetta Kocięcka (wychowawca świetlicy), wraz z organizatorami konkursu, nagrodziła 17 prac oraz 19 prac wyróżniła.

       Zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

       Dziękujemy Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Białymstoku za przekazanie wspaniałych nagród rzeczowych.

       Organizatorzy

       Beata Daniszewska

       Ewa Konopko

    • brak danych