• Aktualności

      • Dzień Otwarty za nami

      • 27 lutego 2020r. gościliśmy wspaniałych, przyszłych uczniów. Dziękujemy za obecność, wspólnie spędzony czas i liczymy, że będziecie do nas wracać.

        

      • Dyktando Rodziców

      • W piątej edycji ,,Dyktanda dla Rodziców” udział wzięło dziewiętnaścioro Rodziców z naszej szkoły. Niektórzy już po raz piąty uczestniczyli w naszych ortograficznych potyczkach, dla innych był to debiut. Konkurencja była wyrównana, a ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

       I miejsce (ex aequo)
       - p. Joanna Kitlas
       - p. Anna Kuźma
       - p. Joanna Rogowska

       II miejsce
       - p. Marta Paradowicz – Kuklik

       III miejsce (ex aequo)
       - p. Paulina Parczyńska
       - p. Katarzyna Wawrentowicz

       Wyróżnienia
       - p. Andrzej Czaplicki
       - p. Magdalena Kraszewska
       - p. Natalia Słabińska
       - p. Grzegorz Tryburski

       Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w dyktandzie i już dziś zapraszamy do udziału w zmaganiach z naszą ojczystą ortografią w roku przyszłym.

       Nauczyciele języka polskiego


       Tekst dyktanda

      • „WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

      • W dniu 24.02.2020  roku w naszej szkole odbyła się XII  edycja szkolnego konkursu adresowanego do klas czwartych  „Wierszyki łamiące języki”. Konkurs organizowany jest w nawiązaniu do obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

        W konkursie wzięło  udział 13 uczniów klas czwartych, którzy mieli za zadanie przeczytać wylosowany, trudny pod względem artykulacyjnym wiersz. Nagromadzone w wierszach trudne do wymówienia wyrażenia i zwroty, takie jak: „Trzynastego, w Szczebrzeszynie chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie…”, „Hasał huczek z tłuczkiem wnuczka i niechcący huknął żuczka…”, czy „W gąszczu szczawiu we Wrzeszczu klaszczą kleszcze na deszczu…”, nie odstraszyły dzieci.   Wśród startujących byli uczniowie, którzy wcześniej zakończyli terapię logopedyczną bądź obecnie w niej uczestniczą i dla nich szczególnie była to okazja do sprawdzenia swojej wymowy.
                   Występujących oceniało jury w składzie:  pani Krystyna Chołko – nauczyciel bibliotekarz (polonistka, logopeda),  pani  Anetta Czeczuk  – nauczyciel nauczania zintegrowanego oraz pani Jolanta Krajewska-Pikuła - nauczyciel nauczania zintegrowanego.

       Oto wyniki:

       I miejsce

                Paweł Średziński      4a

       II miejsce

               Igor Bronakowski     4a

                   Filip Ujejski          4a

       III miejsce

             Krystian Fiedorczuk     4a

       wyróżnienia

                  Abdul Kartouma         4b

                   Kinga Śleszyńska       4b

                     Jakub Prokop           4a

                  Rajana Iljasova           4b

                Zuzanna Zarychta         4b

        

       Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają dyplomy oraz nagrody, wszyscy uczniowie biorący udział dostaną dyplomy uczestnictwa i nagrody pocieszenia.  Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy!

        

       Mirosława Jeleniewska – organizator konkursu

      • Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

      • 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

       W tym dniu nasza szkoła ozdobiona została plakatami dotyczącymi poprawności językowej, uczniowie prowadzili ciekawe lekcje, podczas długiej przerwy malowano twarze, a największą atrakcją okazały się zadania ukryte pod kodami QR.

      • Wieczór filmowy - za nami

      • Filmy to jedna z najłatwiej dostępnych, najciekawszych i najlepszych rozrywek dających odpoczynek po intensywnym dniu. Mamy różne rodzaje: od animacji, filmów historycznych, fabularnych, po kino dokumentalne. Oglądajmy więc i dyskutujmy!

       I edycja: "Rybki z ferajny" - animacja wytwórni Dreamworks, będąca parodią na kino gangsterskie USA.Na uczestników czekała niespodzianka - pizza.

       Atmosfera była wspaniała.📽️🎞️🎥👍🙂🍕

      • Wyróżnienie w XV Konkursie Recytacji Prozy

      • Najlepsi recytatorzy z naszego miasta wzięli udział 15 lutego w XV Konkursie Recytacji Prozy. Natalia Dańko z kl. 7a, która reprezentowała SP nr 19, zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      • Walentynki

      • Dzień przez Walentynkami rozpoczęliśmy niesamowitą zabawę kl. 4-8 i nauczycieli. Szukaliśmy pary do wylosowanego numeru - zabawa była emocjonująca. A dzisiaj cała społeczność SP19 prezentowała się walentynkowo, wesoło i bardzo czerwono!!! 💕❤️💌

      • Smogobus na naszym placu

      • Dzisiejsza wizyta Straży Miejskiej przypomniała uczniom, że warto być ekologicznym. ,,Smogobus” badający jakość powietrza, cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci.

     • Kiermasz walentynkowy
      • Kiermasz walentynkowy

      • Mamy wielkie serca... kolejny raz dochodem z kiermaszu walentynkowego chcemy wesprzeć potrzebujących. W dniach 10-14 lutego 2020r. W naszej szkole trwał kiermasz pod hasłem "Dzieci-dzieciom, szkoła-szkole". Z dużym zaangażowaniem przygotowaliśmy "upominki walentynkowe". Akcję wsparło wiele osób. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców z kl. II a i II c. Dzieci z tych klas wraz z wychowawcami były odpowiedzialne za zorganizowanie i sprzedaż gadżetów na stoisku walentynkowym. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie upominków: p. K. Snopko, p. I. Januszkiewicz, p. Z. Zielińskiej, p. A. Czeczuk i p. E. Konopko. Po raz kolejny dużą aktywnością wykazały się uczennice z klasy V - Natalia i Zosia.

       14 lutego nasza skrzynka z pocztą walentynkową była zapełniona po brzegi. "Listonosze" z Samorządu Uczniowskiego roznosili pocztówki z życzeniami. Dochód z kiermaszu w kwocie 885 zł zostanie przekazany potrzebującym pomocy. Mamy nadzieję, że walentynki ucieszyły serca wszystkich obdarowanych.

       Organizatorzy

     • Nasi uczniowie w kadrze Polski młodzików w brydżu sportowym
      • Nasi uczniowie w kadrze Polski młodzików w brydżu sportowym

      • Z wielką przyjemnością informujemy, że trzech uczniów naszej szkoły jest już w kadrze Polski młodzików w brydżu sportowym.

       Są to: Patryk Klim, Wiktor Skiepko, Natalia Szoka

       Cieszymy się z Waszego sukcesu, gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

      • Uczymy programować

      • Uczniowie klasy III d uczestniczyli w IV edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Otrzymaliśmy certyfikat i dyplomy. Już teraz szykujemy się do V edycji tego programu.

    • brak danych