• Aktualności

      • Wakacje !!!

      • Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas!

       Życzymy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom SP19 by wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń!

      • Pożegnanie Ósmoklasistów

      • Uroczystość pożegnania ósmoklasistów otworzyła Pani Dyrektor Elżbieta Zimnoch. W swoim przemówieniu pogratulowała sukcesów wszystkim absolwentom i ich rodzicom, zachęcała do podejmowania nowych wyzwań oraz życzyła wytrwałości, odwagi i mądrości.

       Wspólne lata w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku to wyjątkowy czas, który mamy nadzieję zostanie na zawsze w Waszych sercach.

       Drodzy Ósmoklasiści życzymy Wam byście byli odważni, asertywni, byście nigdy nie przestawali marzyć, bo marzenia spełniają się szybciej, niż Wam się wydaje.

      • XII Papieski Rajd Rowerowy

      • 18 czerwca 2019 r. 200 uczniów, nauczycieli i rodziców wzięło udział w XII Papieskim Rajdzie Rowerowym, który przejechał ulicami Białegostoku. Uroczysty przejazd rozpoczął się na placu przy SP19, a zakończył się pod pomnikiem św. Jana Pawła ll, gdzie zapaliliśmy znicze w hołdzie wielkiemu Polakowi, zaśpiewaliśmy ,,Barkę” oraz zjedliśmy kremówki!

     • Świętujemy jubileusz 60-lecia
      • Świętujemy jubileusz 60-lecia

      • Uroczyste obchody święta szkoły rozpoczęły się w piątek (14 czerwca) od nabożeństw w intencji społeczności szkoły w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego oraz w cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy. Otwarcie jubileuszu nastąpiło w szkole dziś (17 czerwca) o godz. 10.00.  Z tej okazji odbyły się uroczystości z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów. Placówkę odwiedził prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Uczniowie przygotowali specjalny program artystyczny. Goście wysłuchali okolicznościowych przemówień. Podczas uroczystości uhonorowani zostali zasłużeni pracownicy szkoły i absolwenci. Prezydent Białegostoku złożył życzenia uczniom i nauczycielom.

       Sześćdziesiąt lat temu – 1 września 1958 roku – w budynku przy ul. H. Sienkiewicza 61 naukę rozpoczęło 225 uczniów. Kierownikiem siedmioklasowej wówczas szkoły był Bolesław Ościłowski. Szkoła dwukrotnie zmieniała swoją siedzibę, mieściła się przy ul. Fabrycznej 10 i Warszawskiej 63, zanim został oddany do użytku obecny obiekt na osiedlu Piasta. We wrześniu 1985 roku pierwszy dzwonek w nowym budynku usłyszało prawie 1,5 tys. uczniów i 75 nauczycieli.

       15 czerwca 1991 roku nadano Szkole Podstawowej nr 19 imię Mieszka I oraz sztandar, który w 2013 roku został odznaczony medalem Pro Memoria przez Związek Sybiraków za wkład szkoły w kultywowanie wśród uczniów pamięci o losach polskich zesłańców na Syberię.

       Obecnie w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w 38 oddziałach uczy się prawie 900 uczniów. W szkole są trzy w pełni wyposażone pracownie komputerowe, centrum multimedialne w bibliotece, pracownia językowa z prawdziwego zdarzenia, a w wielu salach lekcyjnych wiszą tablice interaktywne. Corocznie najwybitniejsi uczniowie otrzymują Stypendium Motywacyjne Dyrektora Szkoły.

      • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w roku szkolnym 2018/19

      • W turnieju wystartowało 32 zawodników z klas 4-8, rozlosowanych w ośmiu grupach po 4 osoby, gdzie rozgrywano mecz każdy z każdym. Po tej fazie 16 zawodników kontynuowało mecze w drabince play off.

       Głównym celem turnieju była integracja dzieci z różnych klas oraz umiejętność organizacji i współzawodnictwa. Każdy zawodnik musiał odnaleźć rywala i umówić się z nim na mecz w przerwie międzylekcyjnej, przed lub po lekcjach. Samodyscyplina, szacunek dla przeciwnika, rywalizacja sportowa to cechy, które wyłoniły zwycięzców.

       Mistrzem szkoły został Marcel Krawczyk z klasy VC, który w finale pokonał, po bardzo zaciętym, emocjonującym, 3-setowym meczu, kolegę z klasy Macieja Korniluka. Trzecie miejsce zajęła Natalia Szoka z klasy 7C.

       Wszyscy otrzymali statuetki ufundowane przed Panią Dyrektor.

      • Szkolny Przegląd Teatrzyków Kamishibai

      • 14.06.2019 odbył się Szkolny Przegląd Teatrzyków Kamishibai „Na zdrowie”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3. Ich zadaniem było przygotowanie ilustracji, podział tekstu, a potem prezentacja za pomocą teatrzyku kamishibai bajki pani Małgorzaty Jaworskiej - Duszyk „Na zdrowie”. Wszystkie klasy wykonały zadanie doskonale, ale najciekawszą prezentację przygotowała klasa 2 c. Wyróżnione zostały także przedstawienia klas: 1 a i 2 e. Na apelu, który odbył się po przeglądzie wyróżnione klasy otrzymały nagrody. Uczniowie pozostałych klas również otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

      • 60 lat...

      • W związku z 60-leciem SP 19 w naszej szkole dzieje się wiele i jeszcze więcej. Włączając się w ten jubileusz zorganizowano  szkolny konkurs plastyczno - informatyczny dla klas 4 - 7 na temat historii szkoły. Prace można było wykonać w dowolny sposób; technikami plastycznymi lub używając programów graficznych, wykorzystując zdjęcia archiwalne i robiąc wywiady z absolwentami. Istotnym warunkiem, który brało jury przy ocenie pracy było dokończenie zdania "Czy wiesz, że..." . I tu uczniowie mieli pole do popisu. Okazało się, że historia naszej szkoły to bogactwo wspomnień, epokowych wydarzeń i zapamiętanych ludzi, odkrytych na nowo miejsc ... Ale najcenniejszym efektem tego konkursu były rozmowy obecnych uczniów z absolwentami: dziadkami, rodzicami, znajomymi i dzielenie się tym, co dała i daje ta szkoła.

       Wykonane prace są fantastyczne. Przyznano aż 26 nagród, a do wystawy zakwalifikowano 116 prac. Wystawę można oglądać na korytarzu  I piętra.

       Opiekę nad konkursem sprawowała  p. B Sepko.

      • Projekt edukacyjny „Mali detektywi”

      • Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 3a uczestniczyli w projekcie zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci „Mali detektywi”. Na zajęciach, wcielając się w rolę detektywów, aktywnie zdobywali wiedzę z różnych obszarów nauki m.in. matematyki, przyrody, informatyki. Rozwijali umiejętności plastyczne i trenowali pracę w grupie. Uczestnicząc w ciekawych, pomysłowych zabawach i ćwiczeniach dowiedzieli się: jak można odróżnić prawdę od fałszu, dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach, co można zobaczyć na portrecie, jak tropić zwierzęta, czym są cyfrowe ślady i jak poruszać się po cyfrowym labiryncie, jak ludzie przeżywają emocje.

       W nagrodę dzieci otrzymały indeksy do notowania swoich postępów w nauce, wzięły udział w kreatywnym Wykładzie Uniwersytetu Dzieci, prowadzonym przez naukowców na Uniwersytecie w Białymstoku, a na zakończenie projektu klasa 3a otrzymała dyplom.

     • Ogólnopolski program edukacyjny "Trzymaj Formę!"
      • Ogólnopolski program edukacyjny "Trzymaj Formę!"

      • W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!". Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków przez promocję zbilansowanej diety oraz zasad aktywnego stylu życia i zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością fizyczną każdego dnia. Realizując program uczniowie klas V a, V b, V g, VI d i VI e wzięli udział w różnorodnych działaniach i projektach.

       W ramach dzielenia się wiedzą, uczniowie klasy V b i VI d przygotowali i przeprowadzili zajęcia adresowane do wychowanków Przedszkola Samorządowego Nr 46 nt. "Ruch jest łatwy" zachęcające do codziennej aktywności fizycznej. Wychowawcy przedszkola widzą wśród naszych uczniów swoich godnych następców!

       Uczniowie klasy V b dzielili się swoją wiedzą dotyczącą roli aktywności fizycznej i nawyków żywieniowych opracowując własny quiz w Kahoot, który następnie przeprowadzili wśród swoich rówieśników z innych klas. Przedsięwzięcie udało się znakomicie.

       Zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia w poszczególnych klasach. Klasa V a i V g przygotowała plakaty, które zaprezentowała na szkolnym korytarzu promując prozdrowotne nawyki szerszemu gronu uczniów. 

       W ramach programu zostały zorganizowane konkursy i działania plastyczne, w których uczestniczyli licznie uczniowie różnych klas, a efekty ich pracy można było oglądać na wystawach.

       Dziewczęta klas V uczestniczyły w Międzyklasowym Turnieju Koszykówki, natomiast chłopcy klas V i VI w Międzyklasowym Turnieju Piłki Nożnej. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w Turnieju Tenisa Stołowego. Wybrani uczniowie prowadzili na długiej przerwie cotygodniowe zajęcia sportowe - aerobik przy muzyce, kształtując dobre nawyki i wprowadzając radosny nastrój.

       Odbyły się klasowe pikniki zorganizowane przez klasy VI e i V b, na które uczniowie przynieśli dania ze zdrowej żywności. W menu znalazły się również warzywa i owoce, ze smakami których uczniowie spotkali się po raz pierwszy. Było bardzo miło i zdrowo.

       Realizując program uczniowie zdobyli szeroką wiedzę na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej w codziennym życiu. Rozwijali swoją kreatywność i pomysłowość realizując poszczególne projekty. Wszystkie działania w ramach programu "Trzymaj Formę!" cieszyły się dużym zaangażowaniem uczniów.

      • Podsumowanie IX edycji Konkursu Synapsik MEN w sesji wiosennej 2019

      • 30 uczniów z klas pierwszych i drugich wzięło udział w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik MEN. Dzieci w ciągu 45 minut zmierzyły się z testem, który zawierał 20 zadań o różnym stopniu  trudności. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz języka angielskiego. Najwyższy wynik oraz dyplom laureata otrzymał Mateusz Sidoruk z klasy Ic.

       Bardzo dobrymi wynikami wśród drugoklasistów mogą pochwalić się: Lena Mogilewska z klasy IIa, Kinga Bednarczyk i Szymon Zdanowicz z klasy IIb, Olaf Paradowicz, Michał Tomaszewicz oraz Kalina Suchodoła z klasy IIc, Maciej Bobowski, Dawid Brandowski i Radosław Łapiński z klasy IId oraz Mateusz Kardasz z klasy IIe.

       Wszyscy uczestnicy konkursu oprócz imiennych dyplomów otrzymali zakładki edukacyjne, plany lekcji, a szkoła certyfikat udziału w ogólnopolskim konkursie.

                                                      Koordynator konkursu Synapsik MEN na terenie szkoły

                                                                                  Elżbieta Łoś

      • Zdrowo się nazywam

      • W czerwcu został przeprowadzony konkurs plastyczny w ramach projektu "Trzymaj formę"  pod hasłem "Zdrowo się nazywam". Zadaniem uczestników konkursu było anagramowanie swojego imienia i nazwiska w taki sposób, żeby z liter ułożyć jak najwięcej nazw różnych warzyw i owoców, ale też praca musiała być ciekawa plastycznie. Aby uzyskać więcej możliwości i literek dzieci zdrabniały swoje imiona lub wpisywały dwa. Zabawa była wspaniała . Oto lista autorów nagrodzonych prac:

       Marysia Komenda, V a

       Maja Bach, V e

       Dominika Słabińska, IV b

       Mela Siembida, IV b

       Patrycja Koleśnik, V b

       Amina Elbieva, V b

       Adrian Nowacki, V g

       Gabrysia Bajena, V g

       Wiktoria Kondraszow, V b

      • Trzymaj Formę

      • W maju i czerwcu zostały przeprowadzone działania plastyczne w ramach projektu "Trzymaj Formę". Uczniowie klas piątych i czwartych tworzyli plakaty zachęcające do jedzenia warzyw i owoców. Aby skutecznie zareklamować zdrowe jedzenie musieli najpierw sami sprawdzić wartości odżywcze wybranych warzyw czy owoców, zawartość mikroelementów i witamin. Układali rymowanki i hasła do plakatów, które można obejrzeć na wystawie na I piętrze. Tytuł wystawy to "Wiem, że zdrowo jem."

      • Tenisowe SKS’y

      • To były wyjątkowe zajęcia tenisa.  Treningi odbywały się da razy w tygodniu. Dzieci były bardzo zaangażowane, trzem osobom udało się dołączyć do narodowego programu klubu UKS SOKÓŁ-ASY, gdzie bezpłatnie uczęszczały na korty i hale tenisowe.

      • Projekt plastyczny naszych uczniów pod hasłem "Żywy obraz"

      • Klasy siódme realizowały projekt plastyczny pod hasłem "Żywy obraz". Zadaniem grup uczniów była interpretacja plastyczno-teatralna wybranego przez siebie dzieła malarstwa europejskiego. Musieli więc zastanowić się jak przenieść dwuwymiarową scenę z obrazu w realny świat i pokazać w rozpoznawalny sposób dane dzieło. Musieli zastanowić się nad kostiumami, scenografią, rekwizytami, sposobem prezentacji. Uczestnicy projektu wykonywali też prezentacje multimedialne na temat wybranego dzieła sztuki. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Bożena Sepko. Jak udał się projekt waszym kolegom oceńcie sami.

    • brak danych