Sport w szkole

• Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, o wynikach współzawodnictwa sportowego Miasta Białegostoku za I semestr roku szkolnego 2019 / 2020.

W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego Miasta Białegostoku:

• w kategorii Igrzysk Dzieci  ( klasy IV – VI ) nasza szkoła zajęła II miejsce w mieście

- dziewczęta – III miejsce,

-chłopcy – IV miejsce )

• kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( klasy VII – VIII ) nasza szkoła zajęła  II miejsce w mieście

- dziewczęta – I miejsce,

- chłopcy – IV miejsce

Wszystkim zawodnikom i nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

17.01.2020 15:50 | więcej »
  • Szkolny Klub Sportowy
    Nasza szkoła od trzech lat uczestniczy w Ministerialnym Programie SKS.  Program Szkolny Klub Sportowy (zwany również „Program SKS”), jest programem, którego realizacja jest nadzorowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Celem programu jest rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

04.12.2019 18:34 | więcej »
  • Sukcesy sportowe
    Osiągnięcia sportowe
    10.06.2019 00:08 | więcej »
  • Uczniowski Klub Sportowy Mieszko 19

Uczniowskie kluby sportowe

• Uczniowski Klub Sportowy jest klubem przeznaczonym dla najmłodszych zawodników uprawiających sport.
    • UKS jest specjalnym rodzajem stowarzyszenia, tworzy się go z myślą o dzieciach i to one są jego głównymi członkami.
    • UKS założyć może 15 dorosłych osób – rodziców, wychowawców, nauczycieli.
    • Opiekę nad UKS sprawują trenerzy lub nauczyciele WF w szkole.
    • Najczęściej Uczniowskie Kluby Sportowe tworzone są przy szkołach i Miejskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji.
    • Każdy Uczniowski Klub Sportowy może starać się o otrzymanie sprzętu sportowego, który pomoże Wam w uprawianiu danej dyscypliny sportu.
    • UKS może zajmować się jedną (np. piłka nożną) bądź kilkoma dyscyplinami sportu.

UKS Mieszko 19 powstał w roku 2014

05.11.2016 01:18 | więcej »
  • Sukcesy par tanecznych
    SUKCESY PAR TANECZNYCH (UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY) REPREZENTUJĄCYCH  SP 19 NA TURNIEJACH TAŃCA TOWARZYSKIEGO
    opiekun: mgr Jarosław Tomalak

03.02.2018 18:14 | więcej »
  • Historia tworzenia klas, kryteria, zawody, organizacja klasy...

Już od pierwszych lat istnienia SP19, w każdym roczniku tworzona były klasa, w której uczyły się dzieci (dziewczęta i chłopcy) z predyspozycjami do uprawiania sportu.

Faktycznie, klasy te były tylko z nazwy sportowymi, gdyż liczba godzin przeznaczona na wychowanie fizyczne nie była większa niż w klasach ogólnych.

13.02.2018 19:55 | więcej »