• Projekty i programy

    • Razem dla Edukacji

    • 23.01.2022 20:43
    • Nasza szkoła we współpracy z Suderwską Szkołą Podstawową na Litwie realizowała od października 2021 r. projekt "Razem dla Edukacji". Uczniowie z obu szkół wyjechali w dniach 2-3 grudnia na wycieczkę do Lublina, gdzie mieli okazję zwiedzić piękną starówkę. Szczególną atrakcją, która nie pozwoliła marznąć w grudniowy wieczór, okazała się gra miejska. Dzięki niej młodzież poznała historię i legendy Lublina. Po kolacji wszyscy mieli czas na zabawę integracyjną. Kolejny dzień przyniósł także sporo atrakcji, ponieważ warsztaty historyczne pod hasłem "My spod biało-czerwonej" odbywały się nie tylko w budynku ośrodka, ale także na świeżym powietrzu w formie gry terenowej. W sobotę goście z Litwy odwiedzili Epi-Centrum Nauki w Białymstoku.

     Grupa nauczycieli z naszej szkoły w dniach 10-12 grudnia odwiedziła Suderwską Szkołę Podstawową, aby wymienić się informacjami na temat dobrych praktyk w pracy z uczniami, a także wziąć udział w warsztatach "Aktywizowanie ucznia w nauczaniu zdalnym". Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Wilna.

     Efektem wspólnych spotkań i pracy młodzieży pod kierunkiem nauczycieli jest "Niecodzienny przewodnik po Wileńszczyźnie" oraz słuchowisko radiowe.

      

    •  

     Wizyta w Suderwie

      

     Warsztaty dziennikarskie "My spod Biało-Czerwonej"  w ramach projektu "Razem dla edukacji".


     Na zajęciach uczniowie realizowali nadrzędny cel dotyczący uświadomienia sobie roli publicystyki w życiu społeczeństwa oraz znaczenia dorobku wybranych publicystów. Warsztaty oscylowały wokół podstawowych pojęć związanych z dziennikarstwem oraz publicystyką, m.in. publisyta, dziennikarz, dziennikarstwo prasowe, etyka dziennikarska, warsztat dziennikarski.
     Uczniowie ćwiczyli tworzenie tekstów publicystycznych zaproponowanych przez nauczyciela. Poznali specyfikę różnych gatunków dziennikarskich: publicystycznych i informacyjnych, m.in. news, komentarz, relacja, artykuł, felieton, reportaż. Utrwalali pojęcia związane z kompozycją tekstu prasowego: tytuł, podtytuł, lead. Głównym efektem spotkań było przekształcenie tekstu literackiego, uznanej białostockiej pisarki, Agnieszki Suchowierskiej "Miasto ze złotym sercem" w słuchowisko.

      

     lv_0_20211218152305.mp4

      

    • Wróć do listy artykułów