• Biblioteka

• Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich!

Biblioteka w Dziewiętnastce jest pełna inwencji i pomysłów ukierunkowanych na ucznia, nauczyciela i rodzica.

Nauczycielki bibliotekarki to miłośniczki:
        -typowych i nietypowych książek,
        -bibliotecznych zmagań w walce o czytelnika.

Pani Krystyna Chołko lubi teatr, filharmonię, operę. Chętnie sięga też po ciekawe książki (oprócz horrorów i kryminałów)

Pani Elżbieta Janikowska – autorka bajek i książek dla dzieci. Kocha zwierzęta, a psy są tutaj faworytami. Uwielbia dobre thrillery, horrory i kryminały.

Pani Beata Sienkiewicz-Górska jest miłośniczką psów i ogrodów. Lubi ciekawą książkę i dobry film.

Plan pracy naszej biblioteki szkolnej zakłada:

-długie godziny otwarcia,
        -doradztwo w doborze lektury,
        -uzupełnianie księgozbioru dzięki różnym inicjatywom,
        -zaangażowanie czytelników,
        -organizowanie życia szkolnego na każdym etapie edukacyjnym,
        -organizowanie spotkań uczniów z twórcami, pisarzami, naukowcami, ludźmi związanymi nie tylko z książką, ale z kulturą,
        -organizowanie konkursów,
        -głośne czytanie w nietypowej formie,
        -stosowanie niekonwencjonalnych metod jak np. bajkoterapia
        -korzystanie z dóbr nowoczesnej technologii (Internet, książka multibook itp.),

A to wszystko w przestrzeni tworzonej dla i przez uczniów.

Zapraszamy tych, którzy chcą wypożyczać książki, czytać czasopisma, odrabiać lekcje, pożytecznie spędzić wolny czas. Nie stawiamy stopni, ale zwracamy uwagę na kulturę zachowania. Służymy radą i pomocą, nie tylko w wyborze książek.

Działania biblioteki i wydarzenia z jej życia znajdziesz na:

Facebook i  YouTube

• brak danych